نمونه درمان دوم

درمان ارتوپدی فک یا growth modification

بیمار خانم ۱۱ ساله ای هستند که با شکایت از جلوزده بودن دندانهای فک بالا مراجعه نمودند . در نمای روبه رو قبل از درمان انقباض چانه و لب پایین برای رو هم آوردن لبها و پوشاندن نمای دندانها مشخص است که تصویر بعد از درمان حالت ریلکس عضلات چانه و لب پایین را بعد از انجام درمان هدایت رشدی فک نشان میدهد .

در تصویر داخل دهانی از نمای رو به رو قبل از درمان همپوشانی نامناسب فک بالا و فک پایین و فک پایین کاملا محصور شده در فک بالا به همراه تنگی قسمتهای خلفی فک بالا ملاحظه میشود که بعد از درمان تغییر و هدایت رشد ، رابطه و همپوشانی مناسب فکها ملاحظه میشود .

در تصویر داخل دهانی سمت راست قبل از درمان جلوزدگی دندانهای فک بالا در قدام و تنگی قسمتهای خلفی فک بالا و عقب بودن واضح دندانهای فک پایین و فاصله زیاد بین دندانهای فک بالا و پایین در قسمت قدام ملاحظه میشود که علاوه بر ایجاد مشکل زیبایی در چهره بیمار ، این موقعیت مشکلات فانکشنال یا عملکردی حین جویدن و تکلم نیز برای بیمار ایجاد کرده بود . تصویر بعد از درمان تغییر رشدی فک با استفاده از پلاک متحرک به مدت ۱۲ ماه ،موقعیت ایده آل فک پایین و رابطه و درهم رفتگی مناسب دندانهای فک بالا و پایین در قسمتهای قدام و خلف را نشان میدهد .

اصلاح رابطه نامناسب خلفی حاصل از تنگی فک بالا و اصلاح عقب بودن فک پایین نسبت به فک بالا که باعث نمای نامطلوب جلو زده به نظر رسیدن دندانهای فک بالا شده بود در تصویر بعد از درمان بیمار مشهود میباشد .

کانال تلگرام مطب

برای مشاهده و عضویت در کانال تلگرام مطب روی لینک زیر کلیک کنید

صفحه اینستاگرام مطب

برای مشاهده و عضویت در صفحه اینستاگرام روی لینک زیر کلیک کنید

ارسال ایمیل و ارتباط با بخش پذیرش

جهت ارسال ایمیل برای مطب ما کلیک کنید

خبرنامه وبسایت

با عضویت در خبرنامه آخرین اخبار و مقالات سایت را از طریق ایمیل دریافت کنید

Themetf