درمان ارتودنسی در کمترین زمان

درمان ارتودنسی در کمترین زمان

آیا تا به حال شنیده‌اید که کسی تمام طول عمر خود از بریس‌ها استفاده کرده باشد یا اینکه استفاده از آنها دردناک باشد؟

جابجایی و منظم کردن دندان‌ها همواره فرایندی بوده است که انجام آن مستلزم صرف زمان است. چه شما از اینویزالاین استفاده نمایید، چه سیستم دیمون، دستیابی به به لبخندی زیبا و سالم مستلزم صرف چند ماه زمان است. البته همه‌ی پزشکان تمام تلاش خود را می‌کنند تا بدون آسیب زدن به دندان‌ها، ریشه‌ها، استخوان‌ها و لثه‌ها، در کوتاه‌ترین زمان ممکن درمان را به اتمام برسانند. با این حال چند کار هستند که با انجام آنها می‌توانید در حد امکان روند درمان خود را تسریع نمایید.

انتخاب ارتودنتیست

درمان ارتودنسی در کمترین زمان

درمان ارتودنسی در کمترین زمان

اگر پیش از آغاز درمان زمان کافی برای تحقیق در رابطه با متخصص ارتودنتیست صرف شود، می‌‌تواند تغییر زیادی در طول درمان ایجاد کند. بنابراین همواره به بیماران توصیه شده است که در رابطه با ارتودنتیستی که قرار است درمان ارتودنسی آنها را به عهده بگیرد تحقیق کنند.

مراجعه‌ی منظم به ارتودنتیست طی درمان

طبق برنامه‌ی مشخص شده به ارتودنتیست خود مراجعه نمایید. طرح درمان ارتودنسی شما صرفا برای شما طراحی شده است. برای رسیدن به هدف مورد نظر شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن، گام‌هایی طراحی شده‌اند که باید طبق آنها پیش رفت. طی جلساتی که به ارتودنتیست خود مراجعه می‌کنید پزشک پیشرفت شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و تغییرات لازم را اعمال خواهد نمود و به شما توضیح خواهد داد طی هفته‌های آینده انتظار چه تغییراتی را داشته باشید.

ضمن استفاده از بریس‌ها، مهم است که برای معاینه و پاکسازی دندان‌ها به مطب ارتودنسی مراجعه نمایید. با وجود ابزارهای ارتودنسی ممکن است مسواک زدن و نخ دندان کشیدن صحیح دشوار باشد. از ارتودنتیست خود بپرسید برای دستیابی به بهترین شرایط سلامت دهان و دندان با چه فاصله‌ی زمانی باید مراجعه نمایید.

همکاری تا حد امکان

درمان ارتودنسی در کمترین زمان

درمان ارتودنسی در کمترین زمان

موفقیت کلی درمان ارتودنسی شما به میزان همکاری شما بستگی دارد. ضمن استفاده از بریس‌ها، مهم است که طبق دستورالعمل‌های پیشنهادی عمل نمایید. اگر از اینویزیلاین استفاده می‌کنید، مهم است که حداقل 22 ساعت در روز تری‌های خود را بپوشید. هر چه دستورالعمل‌ها را بیش‌تر دنبال نمایید، شانس کوتاه‌تر شدن زمان درمان ارتودنسی شما بیش‌تر خواهد شد.

انجام تکالیف لازم

درمان ارتودنسی در کمترین زمان

درمان ارتودنسی در کمترین زمان

گاهی اوقات، ممکن است درمان شما نیازمند ابزارهای ارتودنسی تکمیلی، مانند وسیع‌کننده، هدگیر، یا ریتینر باشد. اگر دندانپزشک به شما بگوید که این بخشی از درمان شما خواهد بود، مهم است که جهت حصول بهترین نتایج، دستورالعمل‌ها را به دقت دنبال نمایید.

تقویت عادات خوب بهداشت دهان و دندان

درمان ارتودنسی در کمترین زمان

درمان ارتودنسی در کمترین زمان

بریس‌ها شما را بیش‌تر در معرض پوسیدگی دندان و بیماری لثه قرار می‌دهند. علاوه بر مراجعه‌ی منظم به دندانپزشک برای پاکسازی دندان‌ها، برای حفظ سلامت دندان‌ها و لثه‌ها در فواصل زمانی بین مراجعه به ارتودنتیست، مراقبت‌های روزانه‌ی دندان‌ها در منزل نیز ضروری است. شکل ابزار ارتودنسی موجود می‌تواند مسواک زدن و کشیدن نخ دندان را دشوار کند. به همین دلیل، رعایت نکات بهداشتی دهان و دندان از هر زمان دیگری مهم‌تر است. فلاس تریدر و مسواک بین دندانی ابزارهایی هستند که می‌توانند برای بیمارانی که تحت درمان ارتودنسی قرار می‌گیرند مفید باشند. فلاس تریدر ابزاری است که به نخ دندان متصل می‌شود و امکان عبور نخ دندان از کنار ابزار ارتودنسی را فراهم می‌کند.

مشاوره با ارتودنتیست

اگر تمایل دارید درمان ارتودنسی شما کوتاه باشد، مهم‌ترین کاری که می‌توانید انجام دهید گفتگو با ارتودنتیست است. او می‌تواند دستورالعمل‌هایی به شما بدهد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به هدف خود برسید.

مراقبت از ابزارهای ارتودنسی

درمان ارتودنسی در کمترین زمان

درمان ارتودنسی در کمترین زمان

براکت‌ها و سیم‌های شکسته می‌توانند حرکت دندان‌ها را متوقف سازند. اگر از بریس‌های فلزی سنتی استفاده می‌نمایید، مهم است که محدودیت‌های غذایی را رعایت نمایید و از غذاهای سفت، ترد و خشک، یا چسبناک که می‌تواند منجر به شکستن براکت‌ها و آسیب به سیم‌ها شوند بپرهیزید.

مشخصات مقاله :
درمان ارتودنسی در کمترین زمان
نام مقاله :
درمان ارتودنسی در کمترین زمان
شرح مقاله :
جابجایی و منظم کردن دندان‌ها همواره فرایندی بوده است که انجام آن مستلزم صرف زمان است. چه شما از اینویزالاین استفاده نمایید، چه سیستم دیمون، دستیابی به به لبخندی زیبا و سالم مستلزم صرف چند ماه زمان است.
نویسنده :
ناشر :
ارتودنتیست در شهر قزوین
لوگو ناشر :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Themetf